چگونه یک برنامه نویس react native شویم؟

اگر به نتایج به دست آمده از وضعیت JavaScript در سال ۲۰۱۷ نگاهی بندازید، به نتایج جالبی می رسید.

یکی از مواردی که برای من خیلی جالب بود، درصد بالایی از کسانی ست که می خواهند React Native یاد بگیرند.


خیلی از کسانی که می خواهند React Native یاد بگیرند یا به تازگی شروع به یادگیری آن کرده اند، به دنبال بهترین راه برای یادگیری React Native هستند.

پاسخ ساده ست: اگر چه هیچ راه شفافی وجود ندارد، اما در ادامه من چیزهایی می گویم که امیدوارم به برنامه نویسان آینده React Native کمک کند.

نکته ها:

قبل از اینکه بخواهیم در موارد مربوط به برنامه نویسی React Native عمیق شویم، یک چیزهای کلی از خود آموزی را برایتان شرح می دهم چون وقتی شما برای آموزش موضوع جدیدی، زمان کافی بگذارید، در آن بسیار خوب عمل خواهید کرد.

من می فهمم که همه در زندگی مشغله های بسیاری داریم، اما با انجام یک سری کارها، می توانید خودآموزی خوبی داشته باشید.


از حواشی دوری کنید

شما اینجا هستید، این یعنی یا از طریق گوگل یا از طریق اشتراک در نشریه ها به اینجا رسیده اید. پس به احتمال خیلی زیاد، در معرض دیدن/شنیدن تکنولوژی های مرتبط هم هستید.

این عالیه، این دنیای تکنولوژی که ما در آن زندگی می کنیم، به طور مداوم در حال رشد و تکامل است.

اما، این موضوع می تواند خسته کننده و طاقت فرسا بشه، اون هم وقتی که شما تازه در ابتدای راه هستید. پیشنهاد من اینه که بعد از خوندن این متن و جمع آوری پلن مطالعه‌تون، بی توجه به مسائل حاشیه ای، صرفا برای مدتی فقط به مطالعه برنامه خودتون بپردازید.

روی چیزی که می خواهید یاد بگیرید تمرکز کنید و همه چیزهای جدید را برای مدتی کنار بگذارید. به خودتان اجازه بدهید که مفاهیم اصلی را بیاموزید تا اینکه به طور دائم به دنبال آخرین بسته/راه های انجام کارها باشید.

یک برنامه تهیه کنید و بچسبید به آن. با "ترس عقب افتادن" بجنگید. پس از گذشت چند هفته که دانش پایه ی خود را قوی کردید، می توانید به آنها بپردازید.


کم کم یاد می گیرید

برخی از مردم سعی می کنند برخی پکیج های پیچیده رو به برنامه های فعال خود اضافه کنند و کار نمی کند، در حالی که به آن نیاز دارند. این مشکل من نیز بود.

من می دونم که می خواهید که همین الان برای ساخت اپ خود اقدام کنید، اما این کار، روش خوبی برای یادگیری نیست. چون حجم زیادی از داده ها و دانش، در حال تغییر است و این میتونه خسته کننده بشه، وقتی به فرض پس از یک هفته ببینید چیزهای زیادی تغییر کرده و درست نیستند و شما مجبورید آنها را تصحیح کنید.

پس در یک زمان یک concept، یک technique و یک package را یاد بگیرید و آنها را در محیط sandbox اجرا کنید.

وقتی مساله را در sandbox حل کردید و آنرا مفهومی درک کردید، سپس به app خود انتقال دهید. اینطوری، خوشحال ترید، کد مفیدی دارید و بهتر فهمیده اید که چه اتفاقی رخ داده است.


برنامه ریزی کنید

شما مشغله دارید، من هم مشغله دارم، در واقع همه مشغله دارند. ولی برای کارهای مهم زندگیمون، وقت خالی میکنیم، اون کارها ممکنه وقت دندون پزشکی باشه، یا قرار ملاقات با یه شخص مهم یا یه قرار کاری جدید.

نکته مهم این است که شما خودتون رو ملزم کنید به یک برنامه مدون و خیلی سفت و سخت بچسبید به اجرای اون.

یادگیری و سرمایه گذاری روی خودتون خیلی مهم و لازمه برنامه ریزی است و باید باهاش مثه همه الزامات و تعهدات دیگه زندگیمون برخورد کنیم.


اما من اصلا وقت ندارم!!!

فقط ۵ دقیقه خالی کنید، مطمئنم که می تونید. هر روز هفته ۵ دقیقه را خالی کنید. هنگامی که تونستید به راحتی از پسش بی بیاید،‌ آنرا به ۱۰ دقیقه و سپس به ۱۵ دقیقه افزایش دهید.

نکته اینه که آن را در تقویم خودتون داشته باشید و براش وقت بگذارید. بهم اعتماد کنید، شدنیه.

زمان مطالعه شخصی من ۳۰ دقیقه پیش از شام و ۱۵-۳۰ دقیقه پس از آن است.


برنامه مطالعه بسازید

قبلا گفتم اما باز هم میگم. برای داشتن یک برنامه وقت بگذارید. شما این کار را برای خیلی چیزهای زندگیتون قبلا انجام دادید، چرا نباید برای یادگیری React Native انجام دهید؟!

به عقب برگردیم، من اول این نوشته گفتم، اگر برنامه مشخصی برای یادگیری نداشته باشید، عملا باید برای چیزهای جدید در فیدهای medium و twitter بدوید. پس وقت آن شده که یک برنامه مطالعاتی درست کنید.

کامنت ها (0)

ارسال نظر